Talangjakt!

WOW! Vilken succé! Idag är det onsdag och då har vi estetisk verksamhet på schemat. Just denna dagen övade vi på att våga saker. Alla fick chansen att visa upp en särskild talang de hade, och vilka framtida superstjärnor vi har i förskoleklassen öst. Efter en tids övande så samlades vi alla inne i röda för en fullspäckad show.Mia stod för ljus och ljud och Antonia presenterade grupperna eller personerna som skulle uppträda.

Först ut var gruppen ”Skylander crapteam” med coola hopp och breakdancing. Sen var det ”Loldas” tur, en duo med sång och dans samt gymnastiska trick. ”Rock Breakdanzers” och  många många fler bjöd på en underbar uppvisning 🙂

Gå in på denna länk för att se en inspelning

trim.1EC4A5D1-1566-4FDF-8024-795EC3BFBD92

Antonia trollade bort viktors 10-krona :O
Antonia trollade bort viktors 10-krona :O
Två talanger som hjälps åt!
Två talanger som hjälps åt!
Vigheten själv!
Vigheten själv!
En riktigt grym talang är att kunna balansera nåt på magen samtidigt som man gör cirkuskonster
En riktigt grym talang är att kunna balansera nåt på magen samtidigt som man gör cirkuskonster
Skylander crapteam med coola moves
Skylander crapteam med coola moves

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*